Партнери


Лічильник

Ми в соцмережі

facebook-icon
Пошук

Басейн

Проблеми, що виникають через підвишену вологість:

- Конденсат накопичується на холодних поверхнях у вигляді води або інею. Температура, при якій вода конденсується, називається температурою точки роси. Чим менший вологовміст повітря, тим нижча температура точки роси.

- Грибок цвілі. Спори цвілі присутні скрізь, і за сприятливих умовах ростуть дуже швидко. Якщо відносна вологість повітря підтримується нижче 70%, зростання цвілі повністю припиняється.- Корозія металу на повітрі безпосередньо залежить від вологості повітря. Низька вологість – низька інтенсивність корозії. Вчений Вернон ще в 1920 році відкрив, що при відносній вологості нижче 60% корозія сталі незначна, а нижче 45% повністю припиняється.

- Відмови електроніки. Висока вологість погіршує резистивні якості ізоляційних матеріалів і повітря в електроніці. Це призводить до неконтрольованих відмов. За рахунок зменшення вологості повітря можна домогтися зменшення кількості відмов до 50%.

Найчастіше майбутні власники критих басейнів на вентиляцію та осушення виділяють мінімальну суму або згадують про їх необхідність вже в процесі обробки приміщень, і тоді витратна частина на будівництво різко зростає.

Рекомендований температурно-вологісний режим для приміщень критих плавальних басейнів такий:

- температура повітря + 27-28 С;

- відносна вологість повітря – менше 65%;

- температура води + 26 С

Якщо вологість буде вище 65%, тоді може з’явитися пара вологи на холодних поверхнях, що викликає корозію і гниття матеріалів, а також утворення на них цвілі плюс запотівання вікон у приміщенні басейну. Збільшення одночасно температури і вологості створює дискомфортні умови для перебування людей, включаючи також перераховані вище проблеми.

При відсутності елементарної припливно-витяжної вентиляції до цих проблем додаються запахи парів хлору та розповсюдження їх в суміжних приміщеннях.

Досвід показує, що майбутній власник критого басейну, як правило, не готовий до значних витрат на якісну вентиляцію та осушення, виділяючи у своєму бюджеті на них зовсім незначні суми. Справа зазвичай обмежується купівлею самого простого навісного осушувача повітря. У невеликих приміщеннях такий варіант може дати позитивний результат, а саме підтримання необхідної вологості, але не більше. При цьому рівень шуму таких осушувачів залишає бажати кращого. На практиці цей варіант є найпоширенішим, і це пов’язано з невеликим досвідом багатьох будівельників і проектувальників, адже інтенсивне будівництво басейнів в нашій країні почалося зовсім недавно. Позначається відсутність технічної інформації про обладнання та матеріали, що застосовуються; правила будівництва залишилися на рівні старих СНиП-ів, а вимоги до якості виконання робіт, досягнення потрібного комфорту в приміщенні підвищилися до сучасного рівня.

Іноді про необхідність вентиляції згадують вже перед обробкою приміщень або в процесі обробки, і тодіНастінний осушувач витратна частина на будівництво різко зростає. Тому ще на стадії проектування критого басейну необхідно врахувати припливно-витяжну вентиляцію та осушення повітря, місце розташування підсобних приміщень для розміщення необхідного обладнання, канали або шахти для прокладання повітропроводів, місця роздачі і забору повітря, поєднати все це з бажаним дизайном і визначити майбутні економічні витрати в процесі експлуатації.

Для зменшення кількості випаровувань з поверхні басейну температура повітря в приміщенні повинна бути мінімум на 2 С вище температури води. Приміщення басейну повинно обладнуватися системою водяного опалення, яке компенсує теплові втрати приміщення. Припливно-витяжна вентиляція та осушення повинні забезпечити комфортні умови для перебування людини, а також підтримувати відносну вологість повітря на необхідному рівні. На стадії проектування виконується розрахунок необхідного повітрообміну в теплий і холодний періоди року, вибір системи вентиляції, підбір обладнання, визначення методів розподілу повітря і т. д.

Вибір системи вентиляції залежить від призначення басейнів, їх площі, режимів експлуатації, методів очищення води, індивідуальних побажань замовників. Найбільш поширеними схемами є: прямоточна припливно-витяжна вентиляція, вентиляція та осушення в різному виконанні.

За допомогою прямоточної припливно-витяжної вентиляції подається в приміщення і видаляється та кількість зовнішнього повітря, яка необхідна для асиміляції вологонадходжень з поверхні басейну, обхідних доріжок, тих, що купаються; вона забезпечує підтримання потрібної температури припливного повітря і вологості в приміщенні. Цей варіант є найдешевшим, але енергоємним, і його доцільно застосовувати для малих басейнів площею до 40 м2 за умови, що вологовміст зовнішнього повітря в теплий період року менший, ніж вологовміст внутрішнього повітря при комфортних умовах. Іншими словами, таку систему не рекомендується застосовувати в теплий період року в прибережних зонах, тому що неможливо забезпечити умови комфортності навіть при великій кратності повітрообміну.

З метою енергозбереження застосовують комбіновані системи: прямоточна припливно-витяжна вентиляція з осушувачем повітря. При цьому вентиляцією подається необхідна нормована кількість зовнішнього повітря, а саме 60 м3/год на одну людину, яка купається, або 10 м3/год на 1 м2 площі дзеркала води; залежно від режимів експлуатації приймається більше значення. У деяких варіантах кількість зовнішнього повітря, що подається, може бути змінною в часі, що залежить від режимів експлуатації. Осушувач підбирають згідно вологонадходжень з урахуванням вологи, яка видаляється за допомогою вентиляції. Для визначення сумарних вологонадходжень при підборі осушувачів широко поширені таблиці з укрупненими питомими показниками на 1 м2 площі дзеркала води. Як правило, кожна торгова марка осушувачів пропонує свій варіант таких питомих величин – вони сильно відрізняються один від одного і часто не відповідають дійсності, тому необхідний розрахунок за всіма інженерними правилами.

Осушувачі бувають:

- відкритого монтажу (пристінні, переносні);

- прихованого монтажу (канальні, моноблочні, з виносним компресором).

За принципом дії: компресорні, селікогелеві, адсорбційні. Найпоширенішими є компресорні осушувачі відкритого або прихованого монтажу. У пристінних або переносних осушувачів є два основних недоліки:

- перший – зовнішній вигляд, який не завжди поєднується з сучасним дизайном приміщень;

- другий – значний шум від роботи вентилятора і компресора.

Для басейнів площею більше 150 м2 передбачені більш складні установки з термосифонним рекуператором теплоти для підігріву зовнішнього повітря, можливістю осушення, часткового підігріву води, а також (при необхідності) охолодження та іншими додатковими можливостями. Це універсальні установки з відмінними економічними показниками та конкурентоспроможною ціною, можливістю застосовувати як у приватних, так і в громадських басейнах і аквапарках.

Після осушувача або припливно-витяжної установки підготовлене повітря транспортується по системі повітропроводів і через повітророзподільники подається в приміщення. Від правильного повітророзподілу залежить дуже багато. По-перше, в приміщенні не повинно бути застійних зон для запобігання конденсації і накопичення вологи будівельними конструкціями та оздоблювальними матеріалами. По-друге, швидкість руху повітря в приміщенні повинна становити від 0,1 м/с до 0,2 м/с при вході струменя в робочу зону. При великій рухливості повітря над поверхнею води збільшуються випаровування, а також виникає відчуття протягу. Температура припливного повітря повинна бути на 2-5 С більша температури усередині приміщення в холодний період року, тобто припливна струмінь є не ізотермічною; подача повітря повинна бути спрямованою. Щоб уникнути конденсації і запотівання на вікнах і скляних огородженнях необхідно забезпечити обдув цих поверхонь.

Автоматика для басейнуЩе один дуже важливий елемент досягнення комфорту в приміщенні – це автоматика, і на ній дев’ять з десяти замовників намагаються заощадити. Власне, це «нервова система» інженерної споруди у вигляді припливно-витяжної вентиляції, осушення, обігріву, охолодження і т.д. Гнучкість, універсальність, надійність, довговічність і безпеку експлуатації систем, точність підтримки клімату безпосередньо залежить від продуманості автоматики, її контролерів, програмного забезпечення та якості комплектуючих. Автоматика є основною системою, якщо говорити про енергозбереження. Власне кажучи, високий ККД установки залежить саме від автоматики, а не тільки від ККД рекуператора. Автоматика дає можливість точно підтримувати параметри внутрішнього повітря при інтенсивній зміні температури й вологості зовнішнього повітря протягом доби, протягом усього року, а також змінювати параметри внутрішнього повітря при побажанні.

Невід’ємною частиною критих басейнів є підсобні приміщення, в яких розміщуються установки водопідготовки (для хімічного очищення води, хлорування, озонування і т. д.) і додаткове обладнання, зберігаються хімреактиви. У таких приміщеннях також необхідно передбачати вентиляцію. Залежно від вимог до таких приміщень, вентиляція може бути природною або з механічним спонуканням.

При проектуванні басейну необхідно враховувати заздалегідь всі інженерні мережі та архітектурні особливості будівлі. Тому робота інженера-проектувальника безпосередньо залежить від обдуманих вимог замовника і співробітництва з архітектором, бажано, на ранніх стадіях будівництва.

Басейн – це складна гідротехнічна споруда, яка має приносити своєму господарю тільки позитивні емоції і здоров’я.

 

 

2 коментарі на “Системи вентиляції та осушення повітря приміщення басейну”

  1. Buy cheap albion online gold коментує:

    Buy cheap albion online gold

    You fall for it every time.


Відповісти