Партнери


Лічильник

Ми в соцмережі

facebook-icon
Пошук

Повітряне опалення – це система опалення приміщень гарячим повітрям. Розрізняють рециркуляційне повітряне опалення, при якому все повітря, що подається до повітропідігрівника, забирається з опалювального приміщення, і поєднане з вентиляцією, коли подача повітря здійснюється частково з опалювального приміщення, а частково – ззовні, причому співвідношення обсягів рециркуляційного та зовнішнього повітря може регулюватися в широких межах. Влаштовуються також системи повітряного опалення, суміщені з вентиляцією і працюють тільки на зовнішньому повітрі (без рециркуляції і рециркуляційних каналів), їх іноді називають прямоточними.Спочатку трохи історії. Переваги повітряного опалення оцінені людиною давно. Відомо, що на Русі опалення гарячими газами було першим способом штучного опалення житла (курні хати). У XVI столітті досить ефективною на той час системою повітряного опалення були обладнані царські палати московського Кремля, ще раніше подібні системи з’явилися в княжих замках Хакасії. Повітря, що подавалося в приміщення, як правило, підігрівалося за допомогою печей на дровах.

Що ж являє собою повітряне опалення сьогодні? Повітряні системи опалення в даний час знайшли найширше застосування в житлових, громадських та промислових будівлях.

Сьогодні в розвинених країнах агрегати на твердому, дизельному та газовому паливі, які використовуються для повітряного опалення будівель, отримали надзвичайно широке розповсюдження завдяки своїй ефективності, простоті в експлуатації та високій надійності.

Справа в тому, що установка систем повітряного опалення вимагає набагато менше капітальних вкладень. Але економія капітальних витрат не єдиний фактор переваги повітряних систем.

Без особливих витрат повітряне опалення комбінується з вентиляцією, у той час як при інших системах опалення необхідність вентиляції приміщення не відпадає. Тобто повітряна система передбачає очищення та зволоження повітря без істотного зростання витрат.

З тим же успіхом, шляхом невеликого доопрацювання, можна отримати і систему центрального кондиціонування в комбінованому варіанті з опаленням і вентиляцією. Фахівці, що працюють в цій сфері, знають, у що обходиться окрема система центрального кондиціонування. Сьогодні тільки багаті компанії можуть собі дозволити таку розкіш. У випадку ж з повітряним опаленням витрати на врізку блоку кондиціонера незначно збільшують вартість всієї системи.

Якщо виробнича будівля працює в перервному режимі, то гостро постає питання про опалення площ в неробочий період. Водяна система через свою високу інерційність не дозволяє швидко прогрівати будівлю. Більш того, в наших кліматичних умовах тривале відключення теплопостачання загрожує катастрофічними наслідками. У свою чергу повітряні системи дозволяють швидко прогріти остигле приміщення протягом 1-2 годин, що дуже важливо в умовах перервного режиму роботи.

Тепле повітря розподіляється по приміщеннях залежно від виробничої необхідності – опалює ділянки з робочими місцями і не опалює ті зони, в яких тепло не потрібно.
Так як відсутні опалювальні прилади (радіатори і конвектори) – тепло виходить з невеликих решіток, розташованих в підлозі або стінах, більше місця можна використовувати для розміщення робочих місць і меблів.

До основних недоліків систем повітряного опалення слід віднести небезпеку поширення рухомим повітрям шкідливих речовин, що виділяються технологічним обладнанням. У приміщеннях, де з підвищенням температури і рухливості повітря збільшується інтенсивність випаровування отруйних речовин і небезпека отруєння ними (наприклад, робота з ртуттю та ін), а також можливе перенесення шкідливих речовин із зон з великим вмістом цих речовин в зони з їх меншим вмістом, застосування газоповітряного опалення не допускається. Те ж саме можна сказати і про виробництва, що віднесені до категорій А і Б з пожежної небезпеки.

Повітряні системи опалення включають в себе такі основні компоненти:
- Повітронагрівачі, в яких повітря може нагріватися гарячою водою, парою (в калориферах), – теплом, що виділяється від згоряння різних видів палива (теплообмінниках безпосереднього нагріву), а також електрикою (у электровоздухоподогревателях);
- Повітропроводи, що підводять повітря в опалювальні приміщення;
- Повітроподаючі та повітрозабірні грати, через які повітря подається в опалювальні приміщення і забирається для подачі в повітропідігрівник;
- Запірно-регулюючі клапани в повітропроводах.

При розташуванні повітронагрівача безпосередньо в опалювальному приміщенні димарі, грати і клапани можуть не встановлюватися.

Основні переваги повітряного опалення в порівнянні з іншими видами центрального опалення:
- При поєднанні повітряного опалення з вентиляцією одночасно вирішується питання повітрообміну в приміщеннях, а іноді, при попередній обробці повітря, що подається в приміщення (зволоження, охолодження, осушення тощо),  кондиціонування повітря;
- У промислових цехах, залах громадських будівель, а також у будинках з великою кількістю кімнат (в яких будівельні конструкції дозволяють використовувати під канали наявні порожнечі) пристрій повітряного опалення може бути значно простішим від інших видів центрального опалення;
- Низькі експлуатаційні витрати, зумовлені високим ККД систем повітряного опалення (до 80%) і простотою в обслуговуванні;
- Працює на всіх видах твердого палива (дрова, деревні і картонажні відходи, торф);
- Можливість введення в експлуатацію в будь-який час року, можливість використання під час опоряджувальних робіт, а також менші терміни монтажу і можливість поетапного нарощування системи з додаванням до неї нових модулів;
- Відсутність водяних протікань та розмерзання;
- Мала інерційність системи (нагрів повітря відбувається за20-40 хвилин).

Джерело – http://www.altalit.zp.ua/production1_7.htm

Відповісти