Партнери


Лічильник

Ми в соцмережі

facebook-icon
Пошук

Стаття публікується з дозволу редакції сайту «Альтер Ейр» – системи вентиляції, кондиціонування і осушення повітря в басейнах.

З настанням осені, похолодань і початком опалювального сезону все частіше постає питання вологості повітря. Давайте спробуємо розібратися, чому з настанням холодів вологість знижується, яка вологість і температура комфортна для людини і які негативні наслідки низької вологості.Вологість повітря – одна з основних характеристик погоди і клімату. Дуже велике значення має вологість, зокрема, для мікроклімату в квартирі або будинку.

Кількість вологи (водяної пари), яка може знаходитися в повітрі, має пряму залежність від температури повітря – чим вище температура, тим більше водяної пари може в ньому перебувати. Кількість влоги, що міститься в повітрі характеризується двома величинами – відносною та абсолютною вологістю.

Абсолютна вологість визначає кількість водяної пари, яка міститься в одиниці об’єму повітря (г/м3). На перший погляд визначення достатньо зрозуміле і наочне, але поняття «абсолютна вологість» абсолютно не дає уявлення про те, наскільки вологе повітря. Для визначення «вологості» або «сухості» повітря застосовується визначення «Відносна вологість». Відносна вологість – відношення абсолютної вологості до максимально можливої кількості вологи, яка може міститися в повітрі при даній температурі. Відносна вологість вимірюється у відсотках (%).

Важливим параметром є саме відносна вологість. Від неї залежить інтенсивність випаровувань вологи зі шкіри людини, з дерев’яних меблів або паркету і т. д.

Які ж процеси відбуваються з вологістю взимку. Відносна вологість зовнішнього повітря може бути цілком прийнятною – 60-70%. У той же час, абсолютна вологість буде низькою, тому що холодне повітря не може містити великої кількості вологи. Коли ми взимку провітрюємо тепле приміщення за допомогою відкривання вікон, холодне повітря з низьким вмістом вологи потрапляє всередину і нагрівається. У наслідку цього абсолютна вологість повітря не змінюється, але в нагрітому повітрі могло б міститися значно більше водяної пари, ніж у холодному і, відповідно, відносна вологість падає. При цьому повітря починає «вбирати» в себе вологу звідки тільки можна – з поверхні людського тіла, від квітів і т. д. Таким чином, ми бачимо, що застосовуючи в холодний період природну вентиляцію або провітрювання, в опалювальних приміщеннях вологість повітря стає в 2 -3 рази нижче нормованої і комфортною.

Яка ж відносна вологість є нормальною для людини? При низькій вологості людина відчуває сухість шкіри, подразнення дихальних шляхів і слизових, втома і сонливість. При підвищеній вологості, в свою чергу, швидко розвиваються грибок і цвіль на стінах або стелі, псуються продукти і речі. У житлових приміщеннях нормальним діапазоном рівня вологості є 40-60%. Оптимальний рівень вологості становить 45%.

Відповісти