Партнери


Лічильник

Ми в соцмережі

facebook-icon
Пошук

У великої кількості людей існує психологічний бар’єр по відношенню до кондиціонерів. Те, що створене людиною, має дві сторони медалі. Давайте виходитимемо з погляду доцільності і індивідуального підбору кондиціонера.Опишемо дію підвищення температури на організм людини

Будь-який живий організм випробовує дію безлічі чинників природного середовища, серед яких температура і вологість повітря, сонячна радіація, осідання, рівень барометричного тиску атмосфери, вітер і так далі. Підвищення температури викликає в організмі людини значні зміни, при яких теплове навантаження досягає 300 ккал/годину і більше.

Життєдіяльність людини протікає при певній постійній температурі тіла. Відносно невелике її відхилення веде до зміни процесів обміну речовин, до ослаблення фізичної і психічної діяльності.
Найбільш чутливий до підвищення температури головний мозок. Деякі тварини, що мешкають в жаркому кліматі, мають спеціальний термостат для мозку. У нас такого пристосування немає.

У звичайних умовах надмірне тепло, що накопичується організмом, віддаляється декількома шляхами:
конвекцією (віддачею тепла навколишньому повітрю)
випромінюванням
випаровуванням води через легені
випаровуванням поту, з повітрям, що видихається.

Тепловіддача тим вище, чим більше різниця температур. Якщо температура шкіри близько 33 С, а температура повітря +20 С, то їх різниця цілком достатня для усунення надлишку тепла.

Організм знаходиться в стані теплового балансу, якщо температура повітря складає 20-22 С, якщо людина одягнена.
При довгій жарі різко збільшується число серцево-судинних захворювань і, на жаль, летальних результатів, як у хворих з цією патологією, так і у людей з хронічними захворюваннями взагалі.

Коли ж людині, що знаходиться в достатньо критичному стані, пропонувалося лікарем нормалізувати мікроклімат житла і тим самим зменшити навантаження на серце і судини, щоб не довести до гіпертонічної кризи або інфаркту, дуже дивно чути у відповідь, що від кондиціонера можна захворіти, оскільки в них «скупчуються бактерії», і багато хто розповідає про «хворобу легіонерів».

Хвороба легіонера була менш страшна, чим «страхітлива» інформація про кондиціонери. Багато хто абсолютно не має хоч якихось знань з даного питання.
Після першого захворювання «хворобою легіонерів» пройшло більше 20 років. Чи були причиною тому кондиціонери – так, але і не тільки. Це якраз той випадок, коли ми говоримо про фатальний збіг обставин.

Мало того, для самих кондиціонерів це мало тільки позитивний ефект. Підтвердженням тому є ринок цієї техніки, що розширюється, поліпшуються її якості і можливості.

За рахунок нормалізації мікроклімату навколишнього середовища можна нормалізувати самопочуття, зняти загострення або попередити розвиток захворювання; зменшити кількість або зовсім відмовитися від прийому медикаментів, які, до речі, також підтримують організм в стані рівноваги і мають свої плюси і мінуси.

Використовувати кондиціонер чи ні

У рішенні використовувати або не використовувати кондиціонер в повсякденному житті вам допоможуть декілька порад:
- оцінити можливості свого організму, умови мешкання і роботи, доцільність застосування допоміжних засобів для поліпшення мікроклімату;
- обов’язкова консультація з професіоналом і вибір оптимальної для вас техніки;
- при роботі кондиціонера, по можливості, використовувати повільніший режим зміни температури, тобто не варто відразу робити температуру усередині приміщення 20 С, робіть це поступово – почніть з невеликої різниці між температурою усередині приміщення і на вулиці.
- у приміщенні, де знаходяться декілька чоловік враховувати початкові можливості кожного і вибирати усереднений режим;
- регулярне чищення і зміна фільтрів!

Не варто забувати, що кондиціонер можна використовувати як обігрівальний прилад в міжсезоння – коли на вулиці достатньо прохолодно, а центральне опалювання ще не включене.

Все, що створене, завжди можна використовувати на благо, маючи знання про предмет. І абсолютно очевидно, що доцільність застосування допоміжних засобів може значно полегшити умови нашого існування.

Якщо ж організм максимально пристосований до зовнішніх умов це говорить тільки про те, що ми вже не випробовуємо напруги і досягаємо повного комфорту за допомогою досконалої саморегуляції. Чого і хочеться вам побажати.

В умовах комфорту ми не тільки зберігаємо фізичну енергію тіла, але і психоемоційну, оскільки звільняємося від такої складової нашого організму як незадоволеність.

Джерело http://ventportal.com/ua/node/572

Відповісти