Партнери


Лічильник

Ми в соцмережі

facebook-icon
Пошук

Застосування геотермальних теплових насосів здатне повністю вирішити завдання опалення та гарячого водопостачання вашого будинку і в кілька разів скоротити експлуатаційні витрати, істотно поліпшивши екологію на вашій ділянці! Практика використання теплових насосів для потреб опалення та гарячого водопостачання відносно нова – історія їх застосування налічує трохи більше 30 років. У зв’язку із зростанням цін на традиційні джерела енергії і погіршення екологічної ситуації, попит на них неухильно підвищується в усьому світі.

Що спалює тепловий насос? Нічого! На відміну від способу використання традиційного палива, в тепловому насосі використовується не процес горіння, а генерація однією енергією іншої. Тепло землі – це ні що інше, як накопичене сонячне тепло. Все, що нам необхідно – це, використовуючи тепловий насос, зібрати його і перетворити до необхідної температури.

Але земля ж холодна! На поверхні – зрозуміло. Але глибоко в землі, на дні озера або навіть на метр нижче поверхні, земля за теплу пору року накопичує достатньо енергії, щоб зігріти ваш будинок навіть в найхолоднішу зиму. Використовуючи замкнуту систему пластикових труб, заповнених теплоносієм (колектор), ви можете зібрати це тепло. А тепловий насос перетворює його до температури, достатньої для душу і радіаторів.

Як це працює? Досить просто. Аналогічний принцип використовується в домашніх холодильниках з тією різницею, що в них тепло забирається зсередини і передається в навколишнє середовище через радіатор на задній стінці. Незамерзаюча рідина, що циркулює в колекторі і нагріта збереженим в землі теплом, надходить у насос. Тут через теплообмінник зібрана енергія передається холодоагенту з дуже низькою температурою кипіння, який випаровується і потрапляє в компресор. Під дією високого тиску температура холодоагенту значно зростає і через ще один теплообмінник енергія передається системі опалення будинку. Сам же газ повертається в рідкий стан і він знову готовий переносити нову порцію тепла.

Фактично, це електрична система? Так, але електрична енергія використовується тільки для перенесення тепла, вона витрачається на роботу малопотужних циркуляційних насосів і компресора. І оскільки саме тепло витягується з землі, на одиницю витраченої електричної потужності система видає до 5 одиниць потужності теплової. Простіше кажучи це означає, що тепловий насос виробляє в 5 разів більше енергії, ніж споживає. Як наслідок цей спосіб обігріву виявляється найбільш дешевим.

З якою системою опалення краще застосовувати тепловий насос? Найбільша ефективність досягається при використанні теплих підлог в якості основної системи. У цьому випадку енергія не тільки економно «виробляється», а й економно використовується. Водяна тепла підлога – низькотемпературна система опалення (30-45 ° С), в той час як в радіаторної системи температура теплоносія досягає 70-95 °C. Чим менше розрахункова температура теплоносія, тим більша ефективність теплового насоса (в силу технічних особливостей температура, що подається в систему опалення з теплового насоса, не перевищує 55 °C, а температура зворотної води не повинна перевищувати 50 °С). При радіаторному опаленні необхідно спеціально розраховувати опалювальні прилади, а для теплих підлог ніяких спеціальних розрахунків не потрібно. Ці системи створені одне для одного.

А для приготування гарячої води що застосувати? Нічого більше. У системах з тепловим насосом спеціально готувати гарячу воду не потрібно. Для обігріву будинку насос видає рівно стільки тепла, скільки необхідно для компенсації тепловтрат. Надмірне тепло акумулюється в бойлері, і таким чином ви завжди в достатку забезпечені гарячою водою. І до речі, якщо в будинку передбачається спорудження басейну, для його підігріву також не знадобиться ніяких додаткових технічних рішень – тепловий насос впорається і з цим завданням.

І скільки ж це коштує? Якщо підходити до порівняння коректно – трохи дорожче інших відомих систем. А в ряді випадків, коли немає магістрального газу або його підключення досить дорого, то і дешевше. І це не рахуючи наступних витрат на експлуатацію. Оцінювати вартість самого обладнання практично не має сенсу, вартість всієї системи залежить від великої кількості факторів: особливостей грунтів на вашій ділянці, рівня теплоізоляції будинку, режиму його експлуатації, ефективності самої системи опалення.

Відповісти