Партнери


Лічильник

Ми в соцмережі

facebook-icon
Пошук

1. Розрахуємо тепловтрати та потужність теплогенеруючої установки, що необхідна для опалення нашого будинку

2. Щоб досягнути потрібного ефекту при створені штучного мікроклімату з використанням повітряних систем, нам необхідно забезпечити 5 кратний повітрообмін у приміщенні. Тобто через повітроготувальну установку повинен пройти об’єм повітря в п’ять разів більший за внутрішній об’єм будинку:

Об’єм приміщення становить 375 м³

Витрата повітря повинна складати 1875 м³

3. Для забезпечення у будинку вентиляції, яка принесе достатню кількість свіжого повітря, та видалить із будинку зайву вологу достатньо 1-го крату повітрообміну. (Крім приміщень з басейнами, та з великими вологовиділеннями).

Об’єм свіжого повітря становить 375 м³

Кількість тепла, що потрібне для підігріву свіжого повітря зимою: При Тзовн = -20 ºС Тподачі = 30 ºС Q = 6,8 кВт/год

4. Отже ми робимо систему повітряного опалення, яка працює на рециркуляцію, з підмішуванням свіжого повітря приблизно 30 %.

5. Далі у нас є два варіанти:

- ми не робимо додаткової витяжної системи, для видалення 375 м³ повітря, яке було взяте з вулиці. Тоді за рахунок підпору припливною установкою – це повітря з будинку вийде через вентиляційні канали.

Недолік: ми втрачаємо тепло, яке виводиться з будинку разом з витяжним повітрям.

Перевага: система здешевлюється.

- ми робимо витяжну систему з розрахунку на 375 м³. Витяжка забирає повітря з кухні, санвузлів, коридорів. Далі в системі опалення на лінії забору свіжого повітря з вулиці додатково встановлюємо перехресний рекуператор тепла. Через рекуператор пропускаємо витяжне повітря, воно частково підігріває, або охолоджує повітря з вулиці, далі викидається на зовні. Таким чином при Тприм = 20 ºС, Тзовн = -18 ºС, ККД рекуператора 60 %, після рекуператора ми отримаємо Тпов = 4,8 ºС. Це дасть економію тепла 3,1 кВт/год. В перерахунку на природний газ (q= 45,6 МДж/кг, або q=12,67 кВт/кг) – V=0,39 м³/год. Разом 0,27 грн/год (Тариф 1 м³ = 0,73 грн). В середньому за опалювальний сезон 170 діб при Тсер = -2,5 ºС рекуператор дасть економію 7 344 кВт, об’єм природного газу V=920 м³. Разом 644 грн.

6. Вибір кліматичної установки. Кліматична установка повинна містити вентилятор продуктивністю не менше 1875 м³/год, фільтр для очистки повітря від пилу, або додатково від запаху, повітронагрівник, секцію охолодження, комплект автоматики. В залежності від доступного виду палива повітронагрівник може бути з проміжним теплоносієм.( Наприклад водогрійний котел на будь-якому виді палива та водяний калорифер (повітронагрівник)). Або безпосередній, коли повітронагрівником є ТЕН, або газовий пальник, або мазутний пальник.

7. Вибираємо для нашої системи повітряного опалення газову піч фірми RUUD (це установка, яка містить фільтр, вентилятор, газовий повітронагрівник, автоматику керування, додатково комплектується термостатом) в даній установці продукти згорання газу не попадають у повітря, газ горить у трубному просторі, а повітря проходить через міжтрубний простір теплообмінника. ККД вибраної печі становить 91 %. Потрібна нам потужність становить Q = 15 + 3,1 = 18 кВт. (3,1 кВт тепла потрібного для підігріву свіжого повітря).

Вибрана модель VGDO-06EAUEY потужністю 20 кВт, витрата повітря 2037 м³/год. Споживає електроенергії 0,373 кВт. Ціна такої печі 1413 $.

До такої печі додатково можна встановити секцію охолодження та зовнішній блок кондиціонера. Необхідна потужність охолодження 12 кВт. Вибираємо внутрішній блок RCBA-4882 та зовнішній блок (-)AKB042TAS з потужністю охолодження 12,3 кВт, споживання електроенергії 3,9 кВт/год. Додатково це нам обійдеться в 2 113 $.

P.S. Ціни на тарифи та обладнання змінилися з моменту написання статті, проте підхід залишився.

 

Відповісти