Партнери


Лічильник

Ми в соцмережі

facebook-icon
Пошук

dlya-teksta

Вентиляція є основою гарного самопочуття

     Створення комфортних робочих умов, різного роду зустрічей, відвідування приміщень громадського призначення вимагає якісної та ефективної системи вентиляції. Коли в приміщенні недостатньо свіжого повітря, в людини виникає головний біль, загальна слабкість, причиною є кисневе голодування. І для насичення мозку киснем, потрібно створити умови для ефективної та продуктивної праці, подбавши про хорошу вентиляцію. Не потрібно сподіватися тільки на провітрювання, бо цей метод підходить тільки для невеликих квартир. 

Класифікація вентиляторів

    Вентилятори видаляють повітря з приміщення або подають його в нього (безканальна вентиляція); для подачі або видалення використовуються канали повітропроводів. Існують різні класифікації вентиляторів, що застосовуються як в якості самостійних пристроїв, так і в складі вентиляційних установок.

За принципом роботи і конструкції:

Відцентрові (радіальні) вентилятори. Цей тип вентиляторів має форму корпусу у вигляді спіралі. Переміщення повітря відбувається за рахунок відцентрової сили. Такі вентилятори широко застосувуються в різних галузях промисловості.

Осьові (або аксіальні) вентилятори. Їх конструкція простіша, ніж відцентрових: вентиляторне колесо розміщене на осі. Вони широко застосовуються в побуті. Мають більшу продуктивність – тобто можуть переміщати велику кількість повітря.

Тангенціальні (або діаметральні) вентилятори. Вони переміщують повітря в площині, перпендикулярній осі обертання робочого колеса. Широко застосовуються в кондиціонерах, повітряних завісах, фанкойлах.

Залежно від аеродинамічних характеристик, вентилятори поділяються на агрегати:

       - низького тиску (до 1000 Па);

       - середнього тиску (до 3000 Па);

       - високого тиску (до 12000 Па).

За функціональним призначенням вентилятори діляться на:

       - вентилятори для загальнообмінної вентиляції – для потоків з температурою до 80 градусів;        

       - вентилятори для вибухонебезпечних середовищ;

       - вентилятори для агресивних середовищ;

       - вентилятори для протипожежної вентиляції (димовидалення);

       - пилові вентилятори для повітря, що містить тверді домішки в кількості більше 100 мг/м3.

Залежно від місця установки та способу монтажу ці механізми поділяють на:

       - Вентилятори, що встановлюються на спеціальній опорі;

       - Канальні вентилятори, які монтують безпосередньо в повітроводах;

       - Дахові вентилятори,  що встановлюються на дахах будинків.

      Існує широка класифікація вентиляційного обладнання за напрямом повітря (припливні, витяжні та припливно-витяжні установки), в залежності від конструктивних особливостей (моноблочні, набірні (секційні, модульні)). В кожному окремому випадку вибирають те обладнання, яке задовільнить умови комфортного перебування в приміщенні та заощадить матеріальні ресурси Замовника.