Партнери


Лічильник

Ми в соцмережі

facebook-icon
Пошук

Серед багатьох полімерних матеріалів для утеплення приміщень (як ззовні так із середини), а саме поліетилену, полівінілхлориду, полістиролу та поліуретану (частіше зустрічається пінополіуретан), останній – найбільш універсальний матеріал (рис.1).

Рис.1 Пінополіуретан  в розрізі

Отже, з чого отримують і яким буває ППУ (пінополіуретан). ППУ отримують шляхом змішування двох компонентів: поліолів та ізоціанатів. Поліол – це речовина, що отримується з поліефірних смол з додаванням спеціальних добавок, які в більшій частині і впливають на кінцеві технічні (споживчі властивості) характеристики ППУ. Ізоціанати – органічні з’єднання, що є активними електрофілами. Ізоціанат – складна по виробництву сировина. Виробництво ізоціанатов «під силу» транснаціональним хімічним концернам. Від якості ізоціанатов залежить якість кінцевого продукту, тобто ППУ. Поєднання конкретного поліола та ізоціанату, з яких виходить необхідний ППУ із заданими технічними характеристиками, називається пінополіуретановою системою (рис.2).

Рис. 2 Компоненти ППУ та процес утворення піни

ППУ буває жорсткий і еластичний, відкрито-комірчастий і закрито-комірчастий, заливний та напилюваний. Для змішування ППУ використовується обладнання (рис.3). В залежності від кінцевого призначення: заповнення форм або створення шару по поверхні устаткування поділяють на напилювальне й заливне. Таким чином, «напилювальний» ППУ отримується безпосередньо на поверхні за допомогою напилювального обладнання. Від якості напилювального обладнання безпосередньо залежить якість кінцевого ППУ. Якісне обладнання для напилення ППУ обов’язково є обладнанням високого тиску, в той час як заливальне обладнання може бути як високого, так і низького тиску. В даний час існує безліч різних напилюваних поліуретанових систем: відкрито-комірчасті і закрито-комірчасті жорсткі теплоізоляційні, відкрито-комірчасті і закрито-пористі еластичні шумоізоляційні, жорсткі і еластичні закрито-комірчасті гідроізоляційні, та інші зі змішаними характеристиками.

Рис. 3 Приклад установки для напилення ППУ

Останнім часом особливого поширення набули жорсткі тепло-гідро-пароізоляційні поліуретанові системи, що застосовуються в основному в якості теплопароізоляторів і еластичні поліуретанові системи, що застосовуються в якості звукоізоляції. Основна характеристика кінцевого ППУ – щільність в ядрі і пов’язана з нею кінцева щільність виробу. Кінцева щільність ППУ в першу чергу впливає на його фізико-технічні характеристики, а, отже, на основні властивості і довговічність. З ростом густини ростуть міцнісні характеристики, але разом з ними зростає ціна кінцевого ППУ і його теплопровідність.

І тут, ми підійшли до головної і найважливішої характеристики теплопровідності, завдяки якій Пінополіуретан і є унікальним матеріалом. Найнижчу теплопровідність (не рахуючи вакууму – що є відсутність матеріалу) має жорсткий закрито-комірчастий напилювальний ППУ зі щільністю в ядрі 26-32 кг/м3. Його коефіцієнт теплопровідності дорівнює 0.029 Вт/м·°С (рис.4). Однак, не тільки найкращі теплоізоляційні (величина зворотна теплопровідності) властивості, ставлять напилювальний ППУ на верхню планку серед теплоізоляційних матеріалів. Напилювальний ППУ має хороші паро-гідроізоляційні властивості, а значить, немає необхідності використовувати пароізолятор і вітровологозахисти, які необхідні при застосуванні будь-яких інших утеплювачів. Також, висока адгезія до будь-яких матеріалів, здатність заповнення будь-яких порожнеч і щілин в поєднанні з дуже високою міцністю (для теплоізоляційного матеріалу), як на стиск, так і на розрив забезпечують значне зростання конструктивної міцності отриманої монолітної конструкції.

Рис.4 Технічні характеристики ППУ в порівнянні з іншими теплоізоляційними матеріалами

Гарні ізоляційні властивості ППУ збільшують термін служби самого конструктиву, захищаючи від корозії, гниття, розкладання та інші. Пінополіуретан абсолютно екологічний і володіє значним терміном служби – понад 30 років, що обумовлено високою хімічною стійкістю до переважної більшості агресивних середовищ, в тому числі розчинники, нафтопродукти, неконцентровані кислоти і луги. Висока технологічність методу напилення ППУ полягає в технологічності самого процесу напилення, а саме швидкістю виконання робіт, кількістю необхідних робочих, а також мінімізацією транспортування (переміщуваний обсяг обладнання та вихідної сировини в 30 разів менше в порівнянні з традиційними утеплювачами). При цьому треба зауважити, що кваліфікація робочого персоналу повинна бути висока, оскільки висока технологічність вимагає великих знань, умінь і головне досвіду. Таким чином, можна з упевненістю сказати, що напилювальний ППУ – теплоізоляція № 1 по якості в теперішньому та масовості застосування в майбутньому.