Партнери


Лічильник

Ми в соцмережі

facebook-icon
Пошук

Необхідність теплоізоляції

Все говорить на її користь: гаманець, розум, відчуття, совість, бажання комфорту, екологічна свідомість.

Теплоізоляція економить витрати на опалення. Завдяки теплоізоляції скорочуються енергетичні втрати. Енергетичні втрати фасадів старих будівель можуть складати до 75%. Теплоізоляція підвищує комфортність. Стіни із зовнішньою теплоізоляцією забезпечують рівномірний розподіл тепла по всьому приміщенню всередині будинку, при цьому система опалення не працює на межі своїх можливостей. Теплоізоляція покращує клімат приміщення. Цвіль і конденсат не мають жодних шансів. Ізольовані зовнішні стіни взимку запобігають утворенню конденсату на внутрішніх стінах, а влітку надмірному висиханню внутрішніх приміщень. Теплоізоляція береже природу. Ваш будинок споживає менше енергії, а, отже, менше шкідливих речовин виділяється в навколишнє середовище. Так що ви не тільки бережете свій гаманець, але й ефективно захищаєте навколишнє середовище.

Ізоляція підвищує вартість будівлі. Будинки, які не потребують великих витрат, простіше продати і здати. Ізоляція захищає зовнішні стіни від перепаду температур, тобто вони скрізь теплі, так само як внутрішні стіни і повітря всередині приміщення, а мороз затримується в ізоляційному матеріалі. Таким чином, будівельний матеріал вашого будинку захищений, а потенційна шкода відвернена.

Види теплоізоляції

Теплоізоляція ділиться на внутрішню та зовнішню. Внутрішня теплоізоляція застосовується, коли немає іншого виходу (рис.1). Наприклад, будівля є пам’ятником архітектури і її фасад змінювати не можна, іноді треба утеплити лише кілька приміщень, або для додаткової ізоляції підвальних приміщень. І таких нюансів дуже багато. Ну, і далеко не останнім питанням є гроші, які треба буде інвестувати в теплоізоляцію. При цьому важливий вибір матеріалів, щоб запобігти утворенню грибка між стіною і шаром ізоляції. Існує ряд причин на користь внутрішньої теплоізоляції:

- кімнати швидко прогріваються;

- можна усунути містки холоду;

- ізоляцію можна зробити навіть в окремій квартирі в багатоквартирному будинку;

- фасад не зазнає змін;

- можна знищити осередки виникнення цвілі;

- можливість заощаджувати завдяки тонкому шару ізоляції;

- це рішення не потребує великих фінансових затрат;

- надійна та швидка ізоляція перевіреними матеріалами;

- може використовуватися для додаткової ізоляції підвалів;

- підходить для малоопалювальних приміщень.

Рис.1 Розподіл температур при внутрішній ізоляції стін

Зовнішня теплоізоляція помітно скорочує перенесення тепла з внутрішніх приміщень назовні. Тепло кімнати проникає в стіни і там гальмується. Після виключення системи опалення спрацьовує «ефект голландської печі». Стіни віддають тепло назад у приміщення. Тобто кімната не відразу остигає. Клімат всередині приміщення врівноважується. Тепла кам’яна стіна, крім того, запобігає шкоді, що завдається морозом системі водопроводу, розташованої в кам’яній стіні. Влітку теплоізоляція захищає стіни від сонця. Нестерпна спека ззовні не проникає в приміщення. І ще одне маленьке «але»: при зовнішній ізоляції не втрачається житловий внутрішній простір.

Рис.2 Розподіл температур при зовнішній ізоляції стін

Переваги зовнішньої ізоляції:

- високий ступінь ізоляції;

- висока економія витрат на систему опалення;

- максимальне використання теплоаккумулючої здатності стін;

- захист стін від перепадів температур;

- захист від спеки влітку.